Fethiye Jeep Safari

Fethiye Jeep Safari: Sakin ve Huzurlu Doğanın İçinde Macera Dolu Bir Gün

Fethiye’de yapılacak en keyifli aktivitelerden biri, Fethiye Jeep Safari turudur. Nisan ayının 15’inden başlayarak 30 Ekim’e kadar her gün düzenlenen tur, misafirleri konaklama yerlerinden saat 08:00’de alarak unutulmaz bir gün geçirmelerini sağlar.

Turun ilk durağı, M.Ö. Likyalıların yaşadığı ve sonradan Osmanlı İmparatorluğunun eline geçen kent Tlos’tur. Burada kısa bir fotoğraf molası verildikten sonra, tur Yakapark Doğa Parkı’na devam eder. Koyu yeşil ağaçların gölgesinde köşklerde dinlenip, soğuk su havuzlarında yüzüp eğlenebilirsiniz. 5 dakika duranlara ücretsiz içecek kazandıran havuzları ve keşfetmeye değer saklı yamaçları ile Yakapark, unutulmaz hatıralar bırakacak olağanüstü bir yerdir.

Safari turunun üçüncü durağı, Saklıkent’te serin suların kenarında 10 çeşit soğuk meze ve ana menü olarak tavuk, balık veya vejetaryenler için omlet veya saç böreği & cips ikramıdır. Yemekten sonra, Avrupa’nın ikinci büyük kanyonu olan Saklıkent Kanyonu’nu 45 dakika boyunca gezeriz. Daha sonra, Saklıkent’teki seyahat acentasının düzenlediği aktivitelerden biri olan küçük lastik botlarla ringo rafting yapabilir, ortalam 60 metre yükseklikten gerçekleştirilen bungee jumping yapabilir veya Saklıkent’in üzerinden geçen 3 parkurdan oluşan zip-line yapabilirsiniz. Saklıkent’e giriş saati 12:00 olup, ayrılışımız ortalama 14:30’dur.

Turun dördüncü durağı, Saklıkent’e 20 dakika mesafede olan çamur banyosudur. Burada, vücudunuzdaki ölü derileri atabilir ve yüzünüzde hoş bir tebessüm bırakabilirsiniz. Turun beşinci durağı, Xanthos’tur. Burası, Likyalıların başkenti ve en büyük kentidir. Burada yol üzerinde kısa bir fotoğraf çekilir.

Turun son durağı, Türkiye’nin en uzun 2. kumsalı olan Patara Plajı’dır. Aynı zamanda caretta carettaların yumurta bıraktığı plajlardan biridir. Patara Plajında yaklaşık 60-90 dakika arası yüzme ve dinlenme molası verilir. Plajda geçirdiğiniz keyifli zamanın ardından 60 dakikalık dönüş yolculuğunun ardından, sizi konaklama yerlerinize saat 18:30 – 19:00 gibi güvenli bir şekilde geri bırakılırsınız.

Fethiye Jeep Safari turu, Fethiye’de yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biridir. Doğal güzellikleri keşfetmek ve macera dolu anlar yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda, özellikle tatilinizin ilk günlerinde yapabileceğiniz bir aktivite olması sebebiyle bölgenin güzelliklerini keşfetmeniz ve farklı yerler görmek için harika bir fırsattır. Safari turu, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları, yeme-içme imkanları ve aktiviteleri ile unutulmaz bir gün geçirmenizi sağlar. Bu nedenle, Fethiye’ye gelirseniz, Fethiye Jeep Safari turunu mutlaka denemelisiniz.

blank


İletişim Bilgilerimiz