Fethiye Dalış Turu

Fethiye’de Dalış Tutkunları İçin Unutulmaz Bir Deneyim: Dalış Turu Fethiye!

Fethiye’de dalış yapmak isteyenler için Dalış Turu Fethiye programı sunulmaktadır. Bu program, yeni dalış brövesi alanlar veya uzun zamandır dalış yapmamış olanlar için eğitmen veya dalış lideri eşliğinde uygulanacak özet bilgi tekrarından ve önemli becerilerin uygulanmasından oluşan 2 dalışlık bir programdır. Programda, ekip, ekipman ve su altında iletişim hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra belirlenen dalış noktasına varış sağlanmaktadır. Hava koşullarına göre, su altı bitki ve balık zenginliği olan koylar tercih edilerek su altında keyifli bir dünya keşfedilir. Dalış yapmak isteyenlerin yüzme bilme şartı yoktur.

Program, bir video gösterisi ardından, eğitmenler tarafından temel güvenlik ve sualtına uyum bilgileri ve becerileri özetlenerek başlar. Uzman bir eğitmen/dalış lideri eşliğinde yapılacak ilk dalışta, en fazla 5 metre derinliğe inilerek mavi dünyanın gizemleri keşfedilir. İlk dalışın ardından ömür boyu saklanabilecek “Deneme Dalışı Sertifikası” verilir. İkinci dalışta ise beceri tekrarı yapılmadan keyifle dalınır ve öğrenilenler uygulanır. Bu kısa kursun ardından PADI Open Water Diver kursuna devam edilerek sertifika alınabilir ve 18 metreye kadar dalma eğitimi tamamlanabilir.

Programın ikinci bölümünde, 35 dakika süren ikinci dalış 10 metre derinliğe kadar inilerek gerçekleştirilir. Turun sonunda ise tekne uygun bir koyda durdurulup, ekip ve konuklar birlikte kabinden atlama su savaşı yapabilirler. Program, öğle yemeği de dahil olmak üzere tam bir günü kapsamaktadır.

blank


İletişim Bilgilerimiz